Chcesz zaoszczędzić? koniec dla trybu czuwania

Oszczędzanie energii ma sens  nie tylko dla środowiska ale i dla Twojego portfela. Zatem weź try czuwania po uwagę, a będziesz zaskoczony. W trybie czuwania urządzenia elektryczne niepotrzebnie zużywają energię.

Urządzenia elektryczne nie tylko zużywają energię do pracy

Twoje urządzenia elektryczne działają tylko kilka minut lub godzin dziennie. Nie oznacza to, że przez resztę czasu nie zużywają żadnej energii w pozostałym czasie. Choć nie jest to tak dużo, to wszystkie urządzenia podłączone to kontaktu marnują energię. Dotyczy to zarówno nowoczesnych, jak i starszych typów. Czy  myślisz, że to jest tylko kilka złotych? Nie, kosztom daleko od tego, ponieważ zużycie stand-by w domu jest ogromnym źródłem oszczędności na rachunku za energię elektryczną, bez zmiany ceny energii. Federalna Agencja Ochrony Środowiska szacuje, że koszty rozruchowe (trybu czuwania) to ponad cztery miliardów euro rocznie.

Stand-by czas się pożegnać

Wykonaj to raz, a zaoszczędzisz maksymalnie energię elektryczną.  Koszty rocznie mogą powodować pokaźne sumy, dlatego daj im odpoczynek!

W sumie, tryb gotowości zwiększa rachunki za energię elektryczną nawet o 40 złotych.Telewizor jako tajny pożeraczy energii, to on jest najczęściej spotykanym urządzeniem stand-bye. Wygoda nie wyłączania konsoli do gier musi odejść. Załaduj szczoteczkę elektryczną tylko wtedy, gdy bateria jest prawie pusta. Do tego czasu, odłącz ładowarkę od sieci. Warto odłączyć router DSL, przynajmniej w nocy i święta od sieci urządzenie odpocznie Ty zaoszczędzisz.

Zastanów się jakie urządzenia jeszcze możesz odłączyć?

Zaskakujące ostateczne rozliczenie

30 złotych za telewizję, 15 złotych za kuchenką mikrofalową tyle samo dla konsoli do gier. Tyle rocznie oszczędzasz na kosztach energii elektrycznej, która może uratować środowisko naturalne. Jak można łatwo pozbyć się tych zbędnych wydatków i zaoszczędzić trochę dla budżetu rodziny? Przez naciśnięcie przycisku. Zalecamy, na przykład listwę zasilającą.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s