Czym jest energia elektryczna?

Energia jest to zdolność do pracy. Musimy i używamy energii na co dzień, a energia jest dostępna we wszystkich różnych formach.

Energia elektryczna jest energią, która jest przechowywana w naładowanych cząstkach w obrębie pola elektrycznego. Polem elektryczne są po prostu obszary otaczające naładowaną cząstkę. Innymi słowy, cząstki naładowane pola elektrycznego, które wywierają siłę na inne naładowane cząstki w tej dziedzinie. Pole elektryczne stosuje siłę na cząstki naładowane, co powoduje jego ruch – innymi słowy, pracę.

Czym jest pole elektryczne?

Pola elektryczne skierowane w kierunku, że dodatnie cząstki będą poruszać się w nich
Naprzeciw Pola elektryczne

Więc, co to są te pola elektryczne? Aby lepiej zrozumieć energię elektryczną, przyjrzyjmy się polom elektrycznym nieco bardziej szczegółowo. Pola elektryczne są jak pola grawitacyjne, że oba pola są tereny wokół obiektu, który ma wpływ obiektu. Pole grawitacyjne otacza Ziemię, zapewniając siłę, która ciągnie nas w dół.

Podobnie, pola elektryczne otaczają źródła naładowany i wywierać nacisk na innych naładowanych cząstek, które są w tej dziedzinie. Czy kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie “przeciwieństwa się przyciągają”? To z pewnością odnosi się do pola elektrycznego. Obraz na ekranie pokazuje pole elektryczne otaczające zarówno pozytywne jak i negatywne źródeł. Strzałki widać ilustrują kierunek, że ładunek dodatni testu byłoby przenieść jeśli zostanie umieszczony w polu.

Pozytywne obiekty tworzenia pól elektrycznych, które odpychają inne pozytywne cele; Dlatego, strzałki wskazują od dodatniego źródła. Negatywne źródła tworzenia pól elektrycznych, które przyciągają pozytywne cele; W związku z tym widać strzałki są skierowane w kierunku ujemnym źródła. To bardzo ważne, aby pamiętać, kierunek pola elektrycznego zawsze wskazuje w kierunku, że pozytywna cząstek ruszy w tym polu.

Energia elektryczna jest energia potencjalna

Energia elektryczna jest energia potencjalna , która jest energia zmagazynowana w obiekcie ze względu na położenie obiektu. Więc, w odniesieniu do energii elektrycznej, obiekt jest naładowany cząstek, a położenie to położenie, że naładowane cząstki w polu elektrycznym. Naładowany cząstek będzie miał możliwość przemieszczania się lub działa, z powodu siły pola elektrycznego.

To jest podobnie jak w przypadku jazdy rowerem, wyobraź sobie, że jedziesz  rowerem na szczyt wzgórza. Skurcze mięśni w mięśniach nóg dostarczają energii do poruszania pedałami i całym rowerem. Im wyżej się poruszasz pod górę, tym więcej energii potencjalnej będzie pobierał rower. Na szczycie wzgórza, grawitacja zapewnia siłę, która będzie poruszać rower w dół wzgórza, a mięśnie będą przeciwdziałać tej sile naciskając hamulec.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s