Każdy może przepłacać za energię, po prostu jesteśmy nieświadomi

Z badań, które przeprowadzono w trzech gospodarstwach mieszkańcy byli zupełnie nieświadomi tego, jak wielkie są ich rachunki za energię eklektyczną. Według informacji z  GUS statystyki pokazują, że aż 25proc. ludności nadal płacić za energię ale nie wie dokładnie co jest na rachunku. Płacimy za pomoc polecenia zapłaty, przelewem, gotówką mniej kartą kredytową.

Zmiana sprzedawcy ponad 25% o niej nie słyszało

Faktem jest, że ci, którzy regularnie odnawiają umowę energetyczną mogą uzyskać najlepsze ceny energii, a ci, którzy nie interesują się kosztami naliczonymi na rachunku, muszą płacić wygórowane stawki. Zbyt mała liczba gospodarstw domowych do tej pory chciała otrzymać najlepszą ofertę. Jest oczywiste, że wiele gospodarstw domowych nie jest świadoma, że mogą zgnić dostawcę energii. Z badań przeprowadzonych przez serwis porównania cen energii otrzymano kilka możliwych powodów, dlaczego odbiorcy wybierają drogę wysokich cen. Są przekonania, że nie będą wstanie zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, wolą zostać lojalni wobec swojego dostawcy.

Obawiają się, że trudno jest się podłączyć pod nowego dostawcę. Tym czasem proces wyboru nowego porozumienia energetycznego jest w rzeczywistości bardzo prosty. Wystarczy podać swój kod pocztowy oraz kilka podstawowych informacji na temat swojego obecnego dostawcy i sposobu użytkowania łącza (taryfę energetyczną), którą można znaleźć na ostatnim rachunku za energię. Po otrzymaniu tych informacji, kalkulator prądu pomoże porównać wiele ofert na rynku, prezentując oszczędności czy całościowe koszty.

Oferta energetyczna warto się z nią zapoznać

Jak dużo pieniędzy można zaoszczędzić? To tak naprawdę zależy od okoliczności i oferty. Zużycie energii jest całkowicie unikalne dla danego gospodarstwa, więc najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić jest własne porównanie. Zasadniczo nowy kontrakt na energię nie powinien być traktowany jakoś, szczególnie, bo obecnie można dokonać wyboru każdego innego produktu lub usługi finansowej dla gospodarstw domowych. Po wybraniu nowej oferty koniecznie zanotuj daty terminów końcowych czy wymagany okres wypowiedzenia. Kiedy obecna umowa wygasa, regulamin może wskazywać wyższą opłatę za energię.

Jestem lojalny wobec mojego dostawcy. Jeśli jesteś bardzo zadowolony ze swojego dostawcy to należy jeszcze porównać ceny i niego, nie m przeszkód, aby podpisać umowę z własnym dostawcą.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s