Jak znaleźć przepaloną żarówkę w sznurze lampek choinkowych?

Istnieją sposoby na sprawdzenie, która lampka jest przepalona. Oczywiście niektóre z nich powinny być wykonywane przez osoby, które znają się na elektryce. Podstawowym sposobem jest tradycja.

Przepalona znaczy czarna

Na sznurze połączone szeregowo trudno dojść do tego, która lampka jest przepalona. Jeśli światełka są jasnego koloru można poszukać tej przepalonej, z pewnością będzie ona ciemniejsza. Co jeśli, każda z lampek ma inny kolor. Pozostaje wykręcanie każdej  i zastępowanie jej nową, sposób wszytki znany i przez nikogo nie respektowany. Cena sznura lampek do niewielki koszt, dlatego chętniej wybieramy się po nowej lampki niż zabieramy do pracy. Dokonując zakupu nowych, może lepiej wydać więcej, a zainwestować w lampki, które nie są połączone szeregowo, a więc nie te najtańsze. Odpowiednia technologia sprzyjać będzie nie tyle oszczędzaniu, co sprawi, że lampki będą odpowiednio rozświetlać nasze drzewno, czy inne świąteczne ozdoby.

Ile kWh pobierają lampki

Sznur składający się z 100 lampek może pobierać od 5 do 25Watt, im dłużej lampki święcą tym więcej zapłacimy. Spokojnie, taka moc nie narazi nas na koszty, możemy się spodziewać, że zapłacimy około 10 czy 20 złotych więcej, w zależności od ceny 1kwh, jak i czasu świecenia lampek na choince.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s